İzmirli Foto Muhabirleri Cem Öksüz ve Tolga Adanalı’yı kutluyoruz

İzmirli Foto Muhabirleri Cem Öksüz ve Tolga Adanalı’yı kutluyoruz

İzmirli Foto Muhabirleri Cem Öksüz ve Tolga Adanalı TFMD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı seçildi.

 

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği 16. Olağan genel kurulu 18 Kasım 2017 tarihinde Ankara’da yapıldı.

Genel kurulda Rıza Özel yeniden başkanlığa seçilirken yönetim kurulu, Başkan Vekili Osman Altınışık, Başkan Yardımcıları Cem Öksüz (İzmir Bölge Temsilcisi), Tolga Adanalı ( İstanbul Bölge Temsilcisi), Öner Şan ( Antalya Bölge Temsilcisi),  Osman Şisko (Trabzon Bölge Temsilcisi) Genel Sekreter Derya Yetim, Mali Sayman Hamza Şahin Yönetim Kurulu üyeleri Cengiz Oğuz Gümrükcü, Necati Şavaş ve Ahmet İzgi yönetimde görev yapacaklar.

Derneğin bu dönemde yeni genel merkeze kavuştuğunu dile getiren Başkan Rıza Özel, Foto Muhabiri Dergisi’nin yeniden yayın hayatına başladığını ve söyleşilerle, sergilerle gençlere ulaştıklarını anlattı.

 

Derneğin 33 yıldır düzenlediği Yılın Basın Fotoğrafları Yarışması’nın jürisinde dünya basın fotoğrafına yön veren yabancı konuklar ağırladıklarını dile getiren Özel, “2015 yılında 14 yabancı, 2016 ve 2017 yılında 5 yabancı jüri üyesi konuğumuz oldu. Hem Antalya’yı hem İstanbul’u güzellikleri ile gösterdik” dedi.  Özel, yeni dönemde de derneği daha kurumsal bir yapıya kavuşturmak için çaba harcayacaklarını, Anadolu’da daha fazla organizasyonla foto muhabirliği konusunda seslerini duyurmak istediklerini ifade etti. Rıza Özel, “Gazeteciliğin sorunlarını anlatıyoruz. Fotoğraf makinelerindeki yüzde 25 ÖTV’yi ve her geçen gün daralan istihdama kadar sıkıntılarımızı aktarıyoruz. Kısacası bu dönemde en önemli hedefimiz, daha kurumsal bir yapı sağlamak ve bu kurumsallıkla gelir kaynaklarının kalıcılığını başarabilmek ve daha geniş kitlelere ulaşmak” diye konuştu.

Arkadaşlarmıza yeni görevinde başarılar dileriz

COMMENTS