İGC Meslek Platformu’ndan Kariyer Panosu

İGC Meslek Platformu’ndan Kariyer Panosu

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) öncülüğünde oluşturulan İGC Meslek Platformu, gazetecilerin yaşadığı işsizlik sorununun  çözümüne katkı amacıyla Kariyer Panosu’nu oluşturdu.

İzmir’deki gazetecilerin yer aldığı farklı meslek örgütlerini bir araya getiren İGC Meslek Platformu, İGC merkezinde toplandı.

Platform, basın sektöründe yaşanan istihdam sorununa çözüm hedefiyle başlattığı çalışmada yeni aşamaya geldi.

İGC Meslek Platformu, İGC bünyesinde “Kariyer Panosu” oluşturdu.

Panoda, iş arayan gazetecilerin özgeçmişleri bir sistemde kayıt altına alınacak.

Ayrıca muhabirden, sayfa sekreterine, editörden, grafik tasarımcıya kadar medya sektöründe çalışan tüm gazeteciler talepleri halinde Kariyer Panosu’na katılabilecek.

Panoda, özgeçmişlerin yanında gazetecilerin, özel yetenekleri, bilgisayar – program bilgileri ve referansları yer alacak.

Kariyer Panosu adı verilen sistemde yer alan cv’ler, İzmir’de meslek ile ilgili eleman arayan kurumlara da ışık tutacak.  Kurumlar, İGC’ye başvurabilecek.

 

Amaç işsizliği azaltmak  

İGC Başkanı Misket Dikmen basın sektöründe büyük bir işsizlik sorunu ile karşı karşıya olduğunu vurgulayarak, İGC Meslek Platformu’nun işsiz gazeteciler ile iş arayan kurumları bir araya getirmek amacıyla hazırlandığını söyledi.  Dikmen, “Eleman arayan kurumların bize başvurmaları halinde onlara  istedikleri profildeki kişileri yönlendirebileceğiz” dedi.

Toplantıda, İGC Başkanı Misket Dikmen, İGC Yönetim Kurulu üyeleri Dilek Gappi, Murat Attila, Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şube Başkanı Murat Demircan, İzmir Yargı ve Güvenlik Muhabirleri Derneği Başkanı Mehmet İnmez, Konak Belediyesi Basın Danışmanı Fırat Soylu, EMD İzmir  Yönetim Kurulu Üyesi Orkan İştar, İlkses Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Erdal Erek, Ege Telgraf Gazetesi’nden Serkan Aksüyek, Buğra Tokmakoğlu, oncuhaber.com Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt Dağdeviren yer aldı.

COMMENTS