‘Yerelin Sesi’ Daha Gür Çıkacak

‘Yerelin Sesi’ Daha Gür Çıkacak

Doğan Haber Ajansı’ndan emekli sokak gazetecisi Mustafa Oğuz ile İzmir’de çeşitli kurumlarda ekonomi muhabirliği, yazı işleri müdürlüğü, basın danışmanılığı gibi görevlerde bulunmuş olan Murat Ervin, Yerelin Sesi adlı aylık gazeteyi yayın hayatına kazandırdı.

Gazetenin aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenliğini üstlenen Ervin, “Basın İlan Kurumu’na dahil olan gazetemiz; yaşamın içinden, özgün haberlerle sizlerle olacak. Amacımız, ilerleyen süreçte mesleğinden uzaklaşmak zorunda kalmış basın mensuplarına da iş imkanı sağlayabilmek. Bu süreçte bize destek olan kurum ve meslektaşlarımıza çok teşekkür ederiz” dedi.

Sokaklara geri döndüğünü söyleyen Mustafa Oğuz ise, “Gazeteler son yıllarda sokaktan, halktan koptu; onlara sırt döndü. Manşetlerin neredeyse tamamı halkın değil, gücün sesini yansıtır hale geldi. Gazetelerden umudunu kesen vatandaşlar ise seslerini sosyal medyadan duyurmaya başladı. Tirajlar dibi boylarken faturası, gazete emekçilerine kesildi; 10 bin gazeteci işsiz kaldı. Vatandaşın sesini duyuracağı yeni bir ortam gerekiyordu. O da, Yerelin Sesi oldu” diye konuştu.

COMMENTS