“Yerel Basın Yaşasın” Gazetesi yayımlandı

“Yerel Basın Yaşasın” Gazetesi yayımlandı

Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şubesi’nin deprem bölgesindeki gazetecilere destek için başlattığı, “Yerel Basın Yaşasın” kampanyası sürüyor. İlk aşamada İzmir ile Hatay’da yaşayan gazeteciler arasında kardeşlik köprüsü kurulmasını hedefleyen kampanyayla aynı adı taşıyan “Yerel Basın Yaşasın” Gazetesi yayımlandı. 

Gazete 21 Mart 2023 günü Konak Metrosu’nda, Konak, Karşıyaka ve Bostanlı vapur iskelelerinde, Ege Telgraf Gazetesi’nin kurucusu Sezer Doğan’ın 19. vefat yıldönümü anmasında, Ekonomi Gazetesi, Ticaret Gazetesi, İz Gazete, 9 Eylül Gazetesi ve Yeni İzmir gazeteleriyle birlikte okurlarla buluştu. 

Gazete projesine İzmir merkezli dokuz günlük yerel gazete; 9 Eylül Gazetesi, Ege Telgraf Gazetesi, Haber Ekspres Gazetesi, İlk Ses Gazetesi, İz Gazete, Ticaret Gazetesi, Yeni Bakış Gazetesi, Yeni İzmir Gazetesi ve Yenigün Gazetesi destek verdi. 

EMD İzmir Şube Başkanı Murat Demircan, kampanyayla birbirine benzer karakterdeki iki kadim kent, İzmir ile Hatay’da yaşayan gazeteciler arasında bir kardeşlik köprüsü kurulmasını hedeflediklerini belirtti. Demircan, kampanyaya destek veren kurum ve kuruluşlarla içeriğinin oluşturulmasına katkı koyan meslektaşlarına, desteği için İzmir yerel basın kuruluşlarına teşekkür etti.

COMMENTS