Gazeteci Demirci, İZTO’da sosyal sorumluluk projeleri hazırlayacak

Gazeteci Demirci, İZTO’da sosyal sorumluluk projeleri hazırlayacak

İzmir basınının deneyimli isimlerinden, İzmir’de 23 yıl aktif gazetecilik yapan Elif Demirci İşleğen, İzmir Ticaret Odası’nda sosyal sorumluluk projeleri yöneticisi oldu.

Mesleğe 1997 yılında Ege TV’de belediye ve politika muhabiri olarak başlayan Elif Demirci, ardından 2002 seçimleri öncesi Doğan Haber Ajansı (DHA) Ege Bölge Temsilciliği’nin İzmir bürosuna transfer oldu. 2016 yılına kadar politika muhabirliğinin yanı sıra ekonomi muhabirliği de yaptı ve insan hikayelerinin peşinden koştu. Uzmanlık alanı politikadan, birçok yerel haberi ulusal gündeme taşıdı. Ulusal kanalların ana haber bültenlerine ve haber kanallarına İzmir’deki sıcak gelişmeleri canlı yayında aktararak televizyon muhabirliğinde uzmanlaştı. İzmir Gazeteciler Cemiyeti ve farklı kurumlardan haber dalında çok sayıda ödül aldı.

2016 yılında DHA Ege Bölge Temsilisi oldu. 3,5 yıl yaptığı bu görevinden geçen 5 Şubat’ta istifa etti. Elif Demirci,  İzmir Ticaret Odası’nda sosyal sorumluluk projeleri yöneticisi olarak göreve başladı.

Elif Demirci kimdir?
1976 yılında İzmir’de doğdu. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden 1999 yılında mezun oldu. Mesleğe Ege TV’de muhabir olarak başladı, DHA’da 14 yıl gazete ve televizyon muhabirliği yaptı. 2016 yılında DHA Ege Bölge Temsilcisi oldu ve geçen 5 Şubat’ta görevinden istifa etti.
İzmir Gazeteciler Cemiyeti ile Ekonomi Muhabirleri Derneği üyesi.
İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde iki yıl mütevelli heyet üyeliği yaptı. Evli ve bir çocuk annesi.

COMMENTS