FÜSUN, ÇOCUKLARIN GÜLÜŞLERİNDE YAŞAYACAK

FÜSUN, ÇOCUKLARIN GÜLÜŞLERİNDE YAŞAYACAK

 

“Ege Üniversitesi’nde tedavi gören çocukların yararlandığı EÜ Kitvak Hasta ve Hasta yakınları Konukevi çocuk oyun odası yenilenerek, odaya geçen yıl kaybettiğimiz başarılı gazeteci Füsun Çağlar’ın adı verildi. ”

 

Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı (KİTVAK)’nın eseri EÜ Kitvak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi çocuk oyun odası KİTVAK tarafından yenilendi. Odaya geçtiğimiz yıl vefat eden, İzmir’in sevilen gazetecisi Füsun Çağlar’ın adı verildi.

Füsun Çağlar Oyun Odası, KİTVAK tarafından dekorasyonundan oyuncaklarına kadar tamamen yenilenirken, duvarlarına tasarımcı Görkem Şengüler tarafından çocukların sevdiği figürler resmedildi. Oyun odasının açılışına Çağlar’ın ailesi, Kitvak Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Soncul, yönetim kurulu üyeleri ve Kitvak Konukevi hasta, hasta yakınları ve çalışanları katıldı. 

Törende konuşma yapan KİTVAK Yönetim Kurulu Başkanı YMM Ramazan Soncul, Vakfımıza destek olan ve bu vesile ile çocukların yaralarının sarılıp yüzlerinin gülmesine katkıda bulunan herkese çok teşekkür etti. Yönetim Kurulu Üyesi İklil Ulueren, “Sevgili Füsun, İzmir’in çok sevdiği bir gazetecisiydi. Yakalandığı hastalıkla mücadele ederken bile KİTVAK’ a destek olmayı ihmal etmedi ve ne tesadüftür ki, son günlerini Kitvak’ın yaptırdığı;Tülay Aktaş Onkoloji Hastanemizde huzurla geçirdi. Adı o güzel gülüşü gibi çocuk gülüşlerinde yaşayacak” diye konuştu.

COMMENTS