EMD hem yeni yaşını hem 10 Ocak’ı kutladı

EMD hem yeni yaşını hem 10 Ocak’ı kutladı

İzmir ekonomisinin sesi olan Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şubesi üyeleri, hem derneğin 32’nci kuruluş yılını hem de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü Salihli’de düzenledikleri gecede kutladı.

EMD İzmir üyelerinin Lidya Sardes Otel’deki gala yemeğine dernek üyeleri, eşleri ve çocukları katıldı. Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Demircan’ın ev sahipliğindeki geceye İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Dilek Gappi, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel ve Meclis Başkanı Süleyman Oral katıldı.

EMD Yönetim Kurulu Fotosu soldan sağa, Murat Ervin, Şakir Sarıçay, Sercan Özipekçi, Duygu Göksu, Murat Demircan, Nihal Özken, Emin Varol, Mevlüt Dağdeviren, Kadir Kemaloğlu

YENİ ETKİNLİK MÜJDESİ

Gala yemeğinde bir konuşma yapan EMD İzmir Şubesi Başkanı Murat Demircan, pandemi döneminde İzmir iş dünyası ile ekonomi basınını online ortamda buluşturduklarını ve 15 civarında online toplantı düzenlediklerini, İzmir iş dünyası kurumlarının pandemi döneminde yaptığı çalışmaları kamuoyu ile paylaşmalarına olanak sağladıklarını söyledi.

İGC Başkanı Dilek Gappi ise, gazetecilerin zor şartlar altında mesleklerini sürdürmeye çalıştıklarına dikkat çekerek, özgür ve doğru habercilikten yana mücadeleye devam edeceklerini belirtti.

’16 YILDIR ANLATIYORUZ’

Salihli TSO Başkanı İbrahim Yüksel de gazeteciliğin son derece kutsal bir meslek olduğunu söyleyerek, EMD’nin yeni yaşını kutladı. İlçenin ekonomisi, tarihi ve kültürel zenginlikleri hakkında da bilgi veren Yüksel, “Tarımda girdi maliyetlerimiz ne yazık ki sürekli artıyor, buna karşılık üretici ürününü değerinde satamıyor. Biz bu konuları 16 yıldan bu yana basın danışmanımız Şirin Yörük tarafından kesintisiz olarak üç ayda bir yayınladığımız Salihli Vizyon dergimizde detaylı olarak ele alıyoruz” diye konuştu.

Sercan Özipekçi, Murat Ervin, Kadir Kemaloğlu, Nihal Özken, Duygu Göksu, Murat Demircan, Dilek Gappi, Emin Varol, Mevlüt Dağdeviren, Şakir Sarıçay

2 GÜNLÜK TUR

EMD üyelerinin eşleri ve çocukları gezinin ilk günü Sardes Antik Kenti’ni ziyaret etti. Araştırmacı yazar Mustafa Uçar’ın rehberliğinde Artemis Tapınağı, Gymnasium ve Sardes Sinagogu hakkında detaylı bilgiler alan grup, gala yemeğinin ertesi gününde de Kurşunlu ve Çamurhamamı’nı ziyaret etti. Kaplıcaların da bulunduğu doğal yürüyüş parkurunda gezinti yapan grup, Kurşunlu Çayı ve şelalesinin yanında bol bol fotoğraf çekti. Çamurhamamı Mahallesi’nde kurulan üretici pazarına da giden EMD üyeleri, ağırlıklı olarak kadın üreticilerin satış yaptığı tezgâhları ve yöresel ürünleri gezdi, alışveriş yaptı.

COMMENTS