2017’nin “Altın Kalem”leri Belirleniyor

2017’nin “Altın Kalem”leri Belirleniyor

EKONOMİ Muhabirleri Derneği (EMD), 2017 yılının “Altın Kalem”lerini belirliyor. Türkiye’nin tüm bölgelerinde görev yapan ekonomi muhabirleri, yazarları ve yöneticilerini aynı çatı altında buluşturan EMD, 10’uncusunu gerçekleştireceği “Altın Kalem Ekonomi Basını Başarı Ödülleri” ile her alandaki en iyi ekonomi haberlerini ödüllendirecek.
Ekonomi gazeteciliğinde, bir gazetecilik örgütü tarafından verilen ilk ödül olan Altın Kalem; gazete, dergi, televizyon, radyo, internet gibi yayın organlarında yayımlanan ekonomi alanındaki haber ve programları kapsayacak.
Ödüller Gazete-Dergi (Haber/Söyleşi), Ajans (Haber), Televizyon-Radyo
(Haber/Röportaj/Program), İnternet Gazeteciliği (Ekonomi haberi), Köşe
Yazısı, Yerel Medya (Gazete/Ajans/Dergi/Televizyon), Özden Alpdağ Özel
Ödülü gibi alanlarda verilecek. Jüri, ödüle aday çalışmaları
değerlendirirken, yayınlanan haberin, röportajın ve programın kamuoyunda tartışılması veya süreç içinde değişikliğe yol açması gibi kriterleri dikkate alacak. 

Ödüle aday eserlerin 1 Ocak 2017 ile 31 Aralık 2017 tarihleri arasında yayınlanmış olması gerekiyor. Ödüle aday olmak isteyenlerin, EMD Genel Merkezi’nden ya da internet üzerinden ulaşacakları ödül başvuru formunu eksiksiz doldurması gerekecek. Meslektaşlarımız ödül için
farklı adaylar da gösterebilecek. Başvuru ve aday göstermek için müracaat tarihi 10 Mart 2018 günü saat 17.00 olacak.  ÖdülYönetmeliği’ne ve başvuru formuna www.emd.org.tr adresinden
ulaşılabilecek.

COMMENTS